مقالات سایت

مطالعه مقالات و مطالب مرتبط به یادگیری زبان در افزایش انگیزه و یافتن راه حل های سریع و آسان را برای شما به ارمغان می آورد.

آموزش مجازی زبان انگلیسی یا آموزش حضوری؟

مطالب این بخش اقتباسی از یک پژوهش عینی می باشد که توسط انجمن تحقیقات آموزشی آمریکا تحت عنوان (( مقایسه آموزش مجازی با آموزش در کلاس درس سنتی )) بین سالهای 1985 تا 2002 انجام شده است.

بعد از دو دهه مطالعه و کار بر روی آموزشهای مجازی، خوش بینانه معتقد هستیم دوره های مجازی می توانند تجربه موثر و خوبی را در زبان آموزان ایجاد کنند. در اینجا ما به مزایا و محدودیتهای دوره های مجازی نسبت به کلاس های حضوری خواهیم پرداخت.

مسلما یکی از مزایای دوره های آنلاین و مجازی زبان انگلیسی برای زبان آموزان، حذف مقوله اجبار حضور در یک مکان مشخص می باشد. در دوره های آنلاین میلیونها زبان آموز بدون هیچ مرزی قادر به شرکت خواهند بود

آموزش مجازی یا حضوری زبان انگلیسی

online or classroom1
 
اما مزیت های آموزشی استفاده از دوره های آنلاین و مجازی چیست؟

در یک کلاس حضوری پرجمعیت آیا واقعا تمامی زبان آموزان به صورت فعال در کلاس حضور دارند و ایفای نقش می کنند؟

یک سوء برداشت که نسبت به دوره های آنلاین  وجود دارد این است که دوره های آموزشی مجازی و آنلاین برای زبان آموز یک شرایط انزوا را بوجود می آورند. درحقیقت با توجه به نظرها و مطالعات خلاف این برداشت را نشان می دهند.

در دوره های آنلاین و مجازی زبان انگلیسی تعامل می تواند در هر دو سطح کمی و کیفی میان زبان آموزان افزایش یابد. کلاسهای مجازی تنها به یک زمان خاص یک یا دوجلسه ای در هفته محدود نمی شوند و گستره آنها در تمام ساعات هفته می باشد. این چنین شرایطی به زبان اموزان اجازه می دهد به صورت فعالانه در بحثها شرکت کنند.

در مقابسه با کلاسهای سنتی که ممکن است بحث میان مجموعه ای از زبان آموزان در جریان باشد در حالی که بخشی دیگر غیر فعال هستند،در کلاسهای آنلاین و مجازی هر زبان آموز می تواند صحبت کند و شنیده شود. بعلاوه اختصاص زمان بحث کردن،، به زبان آموزان این اجازه را می دهد تا اطلاعات خود را همزمان به دیگر دیدگاههای هم کلاسیهایشان بازتاب دهند و همچنین در خلال بحث در اینترنت تحقیق کنند و آن را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و این امر منجر به دریافت پاسخهای با کیفیت بیشتر می شود.

از دیگر مزیتهای مهم کلاسهای آموزش مجازی زبان انگلیسی، اشتراک گذاری آسان مطالب توسط هم کلاسی ها می باشد. در مقایسه با کلاسهای حضوری که زبان آموزان می بایست کتابها و مطالب چاپ شده را به همراه خود بیاورند، در دوره های آنلاین، زبان آموزان می توانند به راحتی مطالب، تجربیات و یادداشت های خود را با هر تعداد از هم کلاسیهایشان به اشتراک بگذارند و بازخورد مثبت دریافت کنند.

با مطالب فوق قصد نداریم کلاسهای حضوری را مورد سوال قرار دهیم بلکه آنها سالها لازمه کسب علم و هنر بوده اند و هنوز جایگاه قابل توجهی دارند. یکی از مزیت های کلاسهای حضوری صحبتهای فی البداحه ای می باشد که اتفاق می افتد و این یک محدودیت در کلاسهای آنلاین به شمار می رود.

به هر حال پیشرفتهای فنی و تکنولوژیکی بر خلاف گذشته ما را به سمت کلاسهای آنلاین و مجازی سوق می دهد و این امر با وجود فناوری های جدید قابل اجرا می باشد.

ما امیدواریم در آینده شاهد ارتباط موفق و موثر کلاسهای سنتی حضوری و کلاسهای آنلاین و مجازی با یکدیگر باشیم.

سرانجام من معتقدم که ما می بایست آموزش را به گونه ای توسعه دهیم که مفاهیم ارزش معنایی بیشتری پیداکنند واین اختلافات تاریخی و دسته بندی ها به حاشیه روند و ما به راحتی بتوانیم بر یادگیری تمرکز کنیم.

جهت اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های مجازی بر روی لینک مقاله ده نکته در یادگیری آنلاین زبان انگلیسی کلیک نمایید.

                                                                                                                                                     

گرداوری:

محمد میلاد فروردین

مدیر وب سایت آموزش مجازی و آنلاین زبان انگلیسی

www.learnlanguageonline.ir

 

نظرات (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

زیاد جالب نبود

محمد
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

مطالب مرتبط

ترم بهار دوره های آموزش مجازی زبان انگلی

ثبت نام آنلاین ترم بهار دوره های مجازی آموزش زبان

ده نکته در یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

ده نکته در یادگیری آنلاین زبان انگلیسی مقاله ای ک

نحوه کار اساتید در آموزش مجازی زبان انگل

نحوه کار اساتید در آموزش مجازی زبان انگلیسی در سا

آموزشگاه مجازی زبان انگلیسی با ارائه خدمات آنلاین، مجری برگزاری دوره های تربیت مربی زبان انگلیسی و مکالمه در رده های سنی جوانان می باشد.

آدرس:فارس - استهبان - بلوار قائم - ساختمان روبروی بانک مسکن - طبقه دوم | کدپستی:7451955657

تلفن ثابت:  07153233001
همراه:       09171308145